Żaden żywy organizm nie może istnieć bez krzemu. Wszędzie tam, gdzie Twoje ciało się regeneruje, niezbędna jest obecność krzemu. Bez krzemu nie jest także możliwy prawidłowy wzrost, co ma szczególne znaczenie w przypadku dzieci. Krzem usuwa z komórek substancje toksyczne w tym metale ciężkie min. aluminium (krzem jest antagonistą aluminium). Ponadto krzem działa wzmacniająco, regenerująco, oczyszczająco, odtruwająco i przeciwgrzybiczo. Wzmacnia także zdolność obronną organizmu przeciw zakażeniom, zapobiega przedwczesnemu starzeniu się, pobudza wzrost mięśni, gojenie się ran, zrost kości itd.
Nawet nie zdajesz sobie z tego sprawy, że cierpisz na trwały i znaczący niedobór krzemu w organizmie!
Zastanawiasz się dlaczego wypadają twoje włosy, łamią się paznokcie, powstają zmarszczki, skóra staje się wiotka, wysuszona i łuszczy się. Cierpisz z powodu chorób sercowo-naczyniowych (miażdżyca tętnic, zawał serca, wylew, zwapnienie tkanek miękkich, żylaki), plamicy (krwawe wylewy podskórne, wybroczyny), trądziku, zapalenia dziąseł, krwawień z dziąseł i nosa, stanów zapalnych powiek i spojówek, braku odporności na wirusy, bakterie, pasożyty, grzyby (przyczyna wielu chorób, w tym osłabienia, rozdrażnienia, tycia itp.) choroby układu kostno-stawowego, osteoporozy, deformacji stawów i tkanki łącznej, przedwczesnego siwienia (organizm, aby pokryć braki krzemu pobiera go z włosów), krystalizację mineralnych składników w drogach moczowych, nadmierne krwawienia miesiączkowe, zakwaszenie organizmu, cukrzycy, zapalenia wątroby, reumatyzmu, czy raka. Nękają cię epilepsja, nadwrażliwość, brak zaufania do siebie, nadmierna nerwowość, nie potrafisz zintegrować swojej świadomości, masz zimne dłonie, stopy itp.?
Powodem wielu wspomnianych schorzeń może być, a najprawdopodobniej jest przewlekły niedobór krzemu! Z wniosków naukowców wynika, że jeśli ilość krzemu w organizmie nie jest uzupełniana w pokarmie i w płynach, życie zamiera. Krzem jest ośmiokrotnie wykorzystywany w organizmie człowieka, uczestnicząc w różnych pośrednich reakcjach jako katalizator i przekaźnik energii podtrzymujący życie. Po ośmiokrotnym wykorzystaniu krzem jest wydalany. Naukowcy uważają, że krzem to pierwiastek życia, a jego prawidłowa zawartość w organizmie człowieka to naturalny klucz do zdrowia.
Krzem to jeden z najważniejszych składników mineralnych człowieka! W ludzkim organizmie krzem jest elementem utrzymującym jego zdrowie, żaden żywy organizm nie może istnieć bez krzemu. Wszędzie tam, gdzie twoje ciało się regeneruje, niezbędna jest obecność krzemu. Bez krzemu nie jest także możliwy prawidłowy wzrost, co ma szczególne znaczenie w przypadku dzieci. Krzem usuwa z komórek substancje toksyczne w tym metale ciężkie min. aluminium (krzem jest antagonistą aluminium). Ponadto krzem działa wzmacniająco, regenerująco, oczyszczająco, odtruwająco i przeciwgrzybiczo. Wzmacnia zdolność obronną organizmu przeciw zakażeniom, zapobiega przedwczesnemu starzeniu się, pobudza wzrost mięśni, gojenie się ran, zrost kości itd.
Medycy już od starożytności polecali zioła krzemionkowe takie jak skrzyp, kozieradka, poziomka, miodunka czy konopie osobom chorującym na gruźlicę i osobom często zapadającym na stany zapalne oskrzeli, opłucnej i płuc. Od dawna też w fitomedycynie panuje pogląd, że związki krzemu działają na cały organizm, zapewniając jego prawidłową regenerację. Największy wkład w badania nad krzemem wniósł do polskiej i światowej nauki prof. Włodzimierz Sedlak - teoretyk, biolog i filozof. Wyniki jego badań w pełni pokrywają się z badaniami i hipotezami dra Anatola Rybczyńskiego - lekarza chirurga, onkologa i wieloletniego praktyka.
Obraz wikipedia: Skrzyp polny to jedna
z najbardziej znanych roślin zawierających krzem
Naukowcy przekonują, że organiczne szczątki zawarte w krzemie to unikalne biokatalizatory, które są w stanie przetwarzać energię słoneczną i dziesięciokrotnie przyspieszać reakcje utleniania i odbudowy zachodzące w wodnych roztworach ciała ludzkiego. Ta biologiczna materia staje się podstawą do budowy skomplikowanych związków organicznych, podstaw żywego organizmu – chlorofilu i hemoglobiny, niezbędne do życia zarówno dla roślin, zwierząt jak i człowieka. Oba te roztwory tworzone są właśnie na bazie krzemu i odgrywają ogromną rolę w rozwoju wszystkich form życia.
Krzem jest nośnikiem informacji w organizmie, odpowiada za wszystkie procesy energetyczne. Buduje krystaliczną matrycę (czyli subtelną, oddziałującą na wszystko strukturą wibracyjną, zawierającą kompletną informację o człowieku i zasadach oraz prawach jego funkcjonowania) co jest niezbędnym warunkiem komunikacji międzykomórkowej, w tym komunikacji mózgu z organizmem. Deficyt tego pierwiastka prowadzi do braku tej łączności i utraty kontroli nad funkcjami życiowymi i w konsekwencji powstawania chorób.
Krzem jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania i regeneracji w organizmie tkanki łącznej z której zbudowane są ścięgna, błony śluzowe, ściany naczyń krwionośnych, zastawki serca, skóra i układ kostno-stawowy.
Krzem przeciwdziała rozwojowi blaszek miażdżycowych w tętnicach. Wzmacnia i uszczelnia naczynia krwionośne oraz zmniejsza przepuszczalność ścian naczyń krwionośnych. Jest wykorzystywany do tworzenia błon nowych komórek i jest niezbędny dla utrzymania właściwej struktury nabłonków. Krzem utrudnia odkładanie się tłuszczów i wapnia w ścianach naczyń krwionośnych. Badania wykazały, że stężenie krzemu w zdrowych tętnicach w porównaniu z tętnicami zaatakowanymi przez miażdżycę jest znacznie wyższe. Zatem jeśli we krwi brakuje krzemu równocześnie zmniejsza się jego zawartość w ścianach naczyń krwionośnych, co wpływa na brak elastyczności żył oraz powoduje utrudnioną komunikację z mózgiem dotyczącą rozszerzania i zwężania naczyń. W takim przypadku krzem zastępowany jest wapniem, który wnikając w ścianki naczyń powoduje ich zwapnienie prowadzące do miażdżycowego stwardnienia tętnic, oraz pojawienie się ubytków śródbłonka nad ogniskiem miażdżycowym. Na twardych wypustkach wapnia w naczyniach osiada cholesterol oraz inne lipidy, uprzednio uszkodzone przez reaktywne formy tlenu.
Krzem odgrywa bardzo ważną rolę w utrzymaniu zdrowych kości. Zwiększa wytrzymałość tkanki kostnej, ułatwia budowanie macierzy białkowej w której wapń jest wiązany i umożliwia powstawanie głównego składnika kości. Krzem może stanowić rozwiązanie dla osób cierpiących na chorobę zwyrodnieniową stawów i pomagać w leczeniu wielu innych schorzeń takich jak np. osteoporoza itp.
Krzem jest potrzebny do budowy kolagenu - podstawowego białka tkanek łącznych organizmu. Jest składnikiem strukturalnym kolagenu, jest niezbędny do zapoczątkowania procesu budowy kolagenu i do syntezy kolagenu. Z tego względu jest on niezbędnym składnikiem odżywczym w budowie chrząstki stawowej, tkanki kostnej, wiązadeł, ścięgien, naczyń krwionośnych, tkanki płucnej, skóry, włosów, paznokci, tchawicy i innych tkanek organizmu.
Krzem jest niezbędnym składnikiem strukturalnym skóry, włosów i paznokci. Utrzymuje prawidłową elastyczność naskórka i włókien kolagenowych oraz elastynowych w skórze oraz zapewnia im wytrzymałość i stabilność. Badania wykazały, że stosowanie doustnie uwodnionej krzemionki przez okres 3 miesięcy znaczne usuwa podrażnienia i stany zapalne skóry, poprawiając jej ogólny wygląd i zapobiegając wiotczeniu, ogranicza wypadanie włosów, przyspiesza ich wzrost, wzmacnia paznokcie.
Krzem działa jak koloid, zapobiegając powstawaniu kamieni i złogów w układzie moczowym oraz żółciowym, działa przeciwzapalnie.
Krzem to środek uszczelniający i stabilizujący nabłonek pęcherzyków płucnych, wzmacniający tkankę płucną, pobudzający regenerację płuc.
Krzem to środek uszczelniający i stabilizujący nabłonek pęcherzyków płucnych, wzmacniający tkankę płucną, pobudzający regenerację płuc.
Krzem odgrywa również ważną rolę w walce z rakiem. Wyniki badań zawarte w książce „Świat bez raka” autor: G.Edward Gryffin - wykazują ścisły związek pomiędzy niedoborem krzemu w organizmie, a rozwojem komórki rakowej. Autor twierdzi, że w guzach nowotworowych skumulowany jest krzem z całego organizmu do walki z rakiem. Autor twierdzi także, że rak jest chorobą spowodowaną niedoborem w diecie krzemu.
Przetwory ziołowe bogate w związki krzemu lub odpowiednie suplementy diety powinni pić wszyscy, a szczególnie kobiety w ciąży, matki karmiące, dzieci i osoby w podeszłym wieku.
Organizm ludzki potrzebuje 20-30 mg krzemu dziennie. Większej dawki tego pierwiastka wymagają: kobiety w ciąży (krzem zapobiega licznym wadom genetycznym płodu, zapisy na ten temat sporządził wspomniany powyżej Prof. Włodzimierz Sedlak - prowadził przez 50 lat badania na temat tego pierwiastka), osoby po operacjach kostnych (powoduje szybkie gojenie się i zrastanie kości), osoby starsze (ilość tego pierwiastka w narządach maleje z wiekiem) i dzieci (rosnący organizm tworzy system połączeń mózgu z resztą ciała, aby system ten prawidłowo powstał i działał zapotrzebowanie nośnika łączącego jest znacznie wyższe).
Związki krzemu, w tym kwas krzemowy obecny jest w wielu wodach zdrojowych, a także surowcach ziołowych min. w takich jak:
1. Ziele skrzypu - Herba Equiseti
2. Ziele miodunki - Herba Pulmonariae
3. Ziele rdestu ptasiego - Herba Polygoni avicularis
4. Ziele pokrzywy - Herba Urticae
5. Kłącze perzu - Rhizoma Graminis
6. Ziele ogórecznika - Herba Boraginis
Zgodnie z zaleceniami dr Henryka Różańskiego zioła bogate w krzemionkę nie wystarczy tylko zaparzyć. Konieczne jest gotowanie surowca przynajmniej przez 10 minut. Krzemionka długo rozpuszcza się w wodzie, jednakże po przejściu do wyciągu staje się koloidalna i łatwo przyswajalna. Na 1 szklankę wody należy wziąć 1-2 łyżki surowca. Odwar przyjmować doustnie 3-4 razy dziennie po 100-200 ml przez 2 tygodnie, następnie 200 ml dziennie przez wiele miesięcy. Zalecane jest zmienianie stosowanego zioła krzemionkowego co 3 miesiące.
Osoby u których występuje znaczony niedobór krzemu mogą zastosować dawki lecznicze krzemu organicznego w postaci suplementu diety np. koncentrat zjonizowanego krzemu, do nabycia w znanej hurtowni iHerb.
Zdaniem specjalistów: „Każdej terapii suplementami diety powinno towarzyszyć przyjmowanie krzemu, który usuwa metale ciężkie, wiąże ze sobą amoniak oraz szkodliwe produkty uboczne, co wywiera korzystny wpływ na wszystkie układy twojego organizmu”.
Krzem ma również istotne znaczenie przy przyswajalności kilkudziesięciu innych pierwiastków, kolagenu i wielu innych składników diety. Składniki te nie są przyswajane przez organizm jeśli w nim brakuje krzemu i witaminy C, która podobnie jak krzem bierze udział w większości procesów zachodzących w organizmie, więcej na jej temat warto przeczytać tutaj: 12 najważniejszych informacji, które koniecznie powinieneś znać na temat witaminy C .
Cóż, można dodać…. jeśli masz różne dolegliwości i pojawiają się kolejne, np. nie wiesz skąd w twoim organizmie przekroczona wielokrotnie norma wapnia, czy aluminium, nadwrażliwość, problemy z pamięcią, brak koncentracji, wypadające włosy, zły stan skóry i paznokci i nie wiesz jak sobie z nimi poradzić…to być może właśnie ten artykuł jest dla ciebie odpowiedzią ?
Na pewna warto zastanowić się nad tym czy nie masz niedoborów tego ważnego pierwiastka. Aby to ustalić, możesz np. przeprowadzić analizę pierwiastkową włosa w odpowiednim laboratorium.
Na pewna warto zastanowić się nad tym czy nie masz niedoborów tego ważnego pierwiastka. Aby to ustalić, możesz np. przeprowadzić analizę pierwiastkową włosa w odpowiednim laboratorium.
Fragment wyników badania mojego znajomego, który obecnie uzupełnia krzem
Niski poziom krzemu w twoim organizmie może być spowodowany przez niewłaściwą dietę.
Kiedyś ludzie spożywali wodę bezpośrednio z czystych źródeł, z krzemionkowych naczyń, czy studni, gdzie dno wyłożone było krzemieniem.
Obecnie niedobór tego ważnego pierwiastka występuje zarówno w pokarmach jak i w płynach. Czynniki, które pozbawiają cię krzemu to chlorowana woda, masowa produkcja żywności, przetworzone i rafinowane produkty, itd. Zatem, aby uniknąć chorób powinieneś zadbać o jego uzupełnienie.
Warto też wiedzieć, że pasożyty oraz grzyby bytujące w twoim organizmie także pożerają krzem, aby móc przesyłać dalej informację rozmnażającemu się w niesamowitym tempie swojemu gatunkowi. Przez tych zasiedleńców zawartość krzemu w twoim organizmie spada do 1,2%, gdzie powinna wynosić 4,7%. Właśnie przy wyniku 1,2% może nastąpić min. zawał i wylew, przy 1,4% – cukrzyca, a 1,3% – choroba nowotworowa.
Zawartość krzemu w zewnętrznych strefach Ziemi wynosi 26,95% wagowo. Krzem jest drugim po tlenie najbardziej rozpowszechnionym pierwiastkiem. Natomiast ilość innych pierwiastków jest znacznie mniejsza. Krzemionka i glinokrzemiany wchodzą w skład różnego rodzaju skał i piasków. Te formy krzemu są absolutnie nieprzyswajalne dla ludzkiego organizmu, a wręcz szkodliwe.
Przygotowała dla Ciebie
Eluszka :)
zrodlo:https://www.wikirose.pl/
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz