Ziele angielskie, znane również jako pimienta, newspice lub przyprawa jamajska, to wspaniała przyprawa o unikalnym profilu smakowym, która została opisana jako mieszanka wielu różnych przypraw – stąd jej nazwa. Ziele angielskie jest spożywane i używane od wieków w obu Amerykach ze względu na zaskakujące korzyści zdrowotne, jakie zapewniają te maleńkie przyprawy.
Pochodzące z Jamajki, Meksyku i tropikalnych regionów Ameryki Południowej i Środkowej ziele angielskie zostało tak nazwane, ponieważ Brytyjczycy stwierdzili, że jego smak i aromat przypominają połączenie goździków, cynamonu, pieprzu i gałki muszkatołowej. Inni donoszą, że ziele angielskie jest również podobne do jałowca i czarnego pieprzu.
Ziele angielskie jest obecnie uprawiane komercyjnie w innych częściach obu Ameryk, w tym na Kubie, w Hondurasie oraz Trynidadzie i Tobago. Wytwarza się go poprzez zbieranie jagód z małych kwiatów drzewa Pimenta dioica, a następnie suszenie ich na słońcu, aż do całkowitego zrumienienia.
Tylko łyżeczka ziela angielskiego – sprzedawanego w postaci mielonej lub w całości – zawiera wiele bardzo korzystnych składników odżywczych, z których sześć najczęstszych to mangan, błonnik, wapń, żelazo, witamina B5 (kwas pantotenowy) i miedź.
Mangan przyczynia się do ochrony komórek przed uszkodzeniem i jest niezbędnym składnikiem odżywczym dla zdrowych kości i tkanki łącznej. Błonnik ma kluczowe znaczenie dla zdrowego funkcjonowania jelit, a nawet może chronić serce, zapobiegać rozwojowi cukrzycy i zmniejszać ryzyko niektórych rodzajów raka.
Wapń jest niezbędny dla zdrowych kości i zębów. Żelazo przyczynia się do zdrowego układu odpornościowego. Witamina B5 poprawia sprawność umysłową i wytwarzanie energii. Miedź chroni komórki przed szkodliwym działaniem wolnych rodników.
Ziele angielskie pomaga radzić sobie z objawami menopauzy i leczy raka
Obecnie ziele angielskie jest najczęściej używane jako przyprawa do mięs, deserów i likierów. Ale ta niesamowita przyprawa znana jest również z wielu korzyści zdrowotnych.
Ziele angielskie jest stosowane od wieków jako uzupełniający środek ziołowy dla kobiet przechodzących menopauzę. Badania pokazują, że ekstrakt z ziela angielskiego może wiązać się z receptorami estrogenowymi, co pozwala kobietom oszukiwać swoje ciała, aby myślały, że ich poziom estrogenu jest wyższy niż w rzeczywistości, pomagając w ten sposób radzić sobie z objawami, takimi jak uderzenia gorąca, nocne poty, zaburzenia snu, zaburzenia nastroju i niezamierzony przyrost masy ciała.
Ziele angielskie zawiera również wiele korzystnych związków roślinnych, takich jak erycyfolina, eugenol, kwas galusowy i kwercetyna. Niektóre z tych związków są znane ze swoich potencjalnych właściwości przeciwnowotworowych.
Badania na probówkach i na zwierzętach wykazały również, że cztery wcześniej wymienione związki roślinne mogą zapobiegać rozprzestrzenianiu się guzów, zmniejszać wzrost guza i sprzyjać apoptozie lub śmierci komórek rakowych.
Właściwości przeciwnowotworowe ziela angielskiego badano na niektórych nowotworach, w tym piersi i prostaty. Kilka badań nad rakiem piersi sugeruje, że ekstrakt z ziela angielskiego sprzyja autofagii, czyli procesowi, w którym organizm zjada niepotrzebne lub uszkodzone komórki, w tym komórki rakowe.
Zdolność ekstraktu z ziela angielskiego do hamowania wzrostu bakterii znanej jako Helicobacter pylori wpływa również na linie komórkowe raka żołądka, a zdolność ziela angielskiego do promowania śmierci komórek wpłynęła również na komórki raka prostaty.
(Powiązane: Ziele ziela angielskiego może pomóc mężczyznom w zapobieganiu rakowi prostaty.)
Działanie przeciwnowotworowe ziela angielskiego badano również w przypadku innych rodzajów raka, w tym dwunastnicy i okrężnicy, a ich działanie różni się w zależności od rodzaju raka.
Obejrzyj ten film ze sklepu Health Ranger, aby dowiedzieć się więcej o 10 innych różnych ziołach i przyprawach, które pomogą ludziom zoptymalizować ich zdrowie.
Ten film pochodzi z kanału Health Ranger Store na Brighteon.com.
Przetlumaczono przez translator Google
zrodlo:https://www.naturalnews.com/
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz