Terapia światłem jest formą leczenia często przepisywaną osobom z sezonowym zaburzeniem afektywnym (SAD). Działa poprzez kąpiel pacjenta w sztucznym świetle - zwykle z pudełka do terapii światłem - które naśladuje naturalne światło, aby wpływać na substancje chemiczne mózgu związane z nastrojem i snem. Ze względu na ostatnie doniesienia o jego pozytywnym wpływie na komórki mózgowe, naukowcy zaczynają wierzyć, że terapia światłem może być również stosowana w leczeniu choroby Alzheimera.
W 2015 roku Li-Huei Tsai, neurobiolog i dyrektor Picower Institute for Learning and Memory w MIT, odkrył, że wystawienie myszy zmodyfikowanych do rozwoju choroby Alzheimera na migoczące światła przez godzinę każdego dnia znacznie obniżyło ilość blaszek beta-amyloidowych – cechę charakterystyczną choroby – w ich mózgach. Beta-amyloid jest małym fragmentem białka, który po obfitym wytwarzaniu zlepia się i zakłóca funkcję komórek nerwowych.
W nowszym badaniu Tsai i jej koledzy wyjaśniają, w jaki sposób terapia światłem może pomóc pacjentom z chorobą Alzheimera. Terapia światłem, jak stwierdzili, ma pozytywne efekty, które docierają do poziomu komórkowego. Ich raport sugeruje, że terapia światłem może być jeszcze bardziej skuteczna niż wcześniej przewidywano.
Terapia światłem może zapobiegać neurodegeneracji
Płytki amyloidowe są "nieuczciwymi białkami", które tworzą się w przestrzeniach między komórkami nerwowymi w mózgu. Badania wykazały, że jedną z charakterystycznych cech choroby Alzheimera jest obecność płytek amyloidowych. Chociaż nie jest do końca jasne, jakie szkody wyrządzają płytki amyloidowe w mózgu, niektóre badania sugerują, że płytki mogą dzielić się na fragmenty i uwalniać wolne rodniki, które następnie atakują neurony, powodując neurodegenerację.
W badaniach Tsai ona i jej zespół odkryli, że tej neurodegeneracji można w dużej mierze zapobiec za pomocą terapii światłem. Gdy płytki amyloidowe są rozkładane, zespół Tsai odnotował, że wiele części mózgu poprawiło się. Terapia światłem wzmocniła neurony i komórki odpornościowe mózgu znane jako mikroglej. Ogólnie rzecz biorąc, efekty terapii zmniejszyły stan zapalny, poprawiły funkcję synaps – których neurony używają do komunikacji – i chroniły przed śmiercią komórki.
Co więcej, Tsai i jej zespół odkryli, że migoczące światła były w stanie zwiększyć funkcje poznawcze u myszy, których wykorzystali do eksperymentu. Myszy osiągały lepsze wyniki w testach pamięci przestrzennej niż te, które nie przeszły sesji terapii światłem. Zabieg miał również pozytywny wpływ na pamięć przestrzenną starszych myszy.
Zespół Tsai rozpoczął sesje terapii światłem na myszach na krótko przed tym, jak spodziewali się rozpoczęcia neurodegeneracji. Po kilku tygodniach myszy, które przeszły terapię światłem, pozostały w stabilnym stanie, podczas gdy grupa kontrolna, która pozostała nieleczona, straciła do 20 procent swoich neuronów.
Zespół Tsai odkrył ponadto, że zwyrodnienie zostało całkowicie zatrzymane w mózgach myszy poddanych terapii światłem. (Powiązane: Naukowcy opracowują terapię światłem jako nieinwazyjne, alternatywne leczenie choroby.)
W poprzednim badaniu przeprowadzonym przez Tsai i jej zespół odkryli, że gdy migoczące światła zostały połączone z dźwiękiem - 40-hercowym tonem - ilość rozbitych płytek amyloidowych znacznie wzrosła, co sugeruje, że stymulacja wzrokowa i słuchowa może mieć korzyści poznawcze dla osób zagrożonych rozwojem choroby Alzheimera.
Miliony dolarów zostały wydane na badania mające na celu znalezienie skutecznego leczenia choroby Alzheimera, a znaczna część tych funduszy została skoncentrowana na potencjalnych lekach. Praca Tsai pokazuje, że bardziej naturalne podejście do radzenia sobie z chorobą Alzheimera może działać lepiej niż leki syntetyczne.
Obejrzyj poniższy film, aby dowiedzieć się o neuroprotekcyjnych efektach terapii światłem.
Ten film pochodzi z kanału Health Medicine na Brighteon.com.
Przetlumaczono przez translator Google
zrodlo|:https://www.naturalnews.com/
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz